Meie koolist
Kooliõde
Tervisekabinet asub Puurmanis, teenuskeskuses Tallinna mnt 1 II korrusel.
Vastuvõtt
K (üle nädala) 09.00-14.00
Kooliõde:
Piret Põldre
Tel: +372 53973321
e-post: piret.poldre@tnpk.ee
Kooliõe tegevused:
Õpilase tervise ja arengu jälgimine: tervisekontrollide läbiviimine I, III ja VII X klassis. Perearsti juures tuleb tervisekontrollis käia V ja IX klassi õpilastel https://www.tervisekassa.ee/inimesele/haiguste-ennetamine/laste-tervise-jalgimine.
Õpilaste immuniseerimine vastavalt kehtivale immuniseerimiskavale:
*inimese papilloomviiruse vastu (HPV) – 12-14 a.
* leetrite- mumpsi- punetiste vastu (MMR) – 13 a.
*difteeria- teetanuse -läkaköha vastu (DTaP) – 15-17 a.
Kroonilise haigusega õpilase abistamine.
Vaimse tervise probleemidega lapse märkamine.
Tervist väärtustava eluviisi kujundamine.
Koostöö erialaspetsialistidega.
Koostöö lapsevanematega.
Kooli juhtkonna teavitamine võimalikest terviseohtudest koolis.
Nakkushaiguste puhangu kahtluse või puhangu korral nõuetekohaste meetmete rakendamine.
Õendustegevused õpilase õnnetusjuhtumi või haigestumise korral.
Pikem kirjeldus koolitervishoiu teenuse osutamise kohta on toodud Kooliõenduse tegevusjuhendis.
Kooli tulles küsitakse lapsevanema nõusolekut koolitervishoiuteenuse osutamiseks. Vastava ankeedi saab Vanemate küsimustik ning edastada see kooliõe e-postile. Nõusoleku mõiste tuleneb võlaõigusseadusest. Selle alusel võib patsienti läbi vaadata ja talle tervishoiuteenust osutada üksnes tema nõusolekul. Nõusoleku peab andma seaduslik esindaja, kui patsient ei ole võimeline poolt- ja vastuväiteid vastutustundlikult kaaluma. Algkooliõpilase puhul peab kindlasti otsustama lapsevanem. Kirjaliku nõustumise kõrval kehtib samaväärselt suuline nõusolek. Sellest jätkub, kui õpilane näiteks vahetunnis kooliõelt abi küsib.
Ka enne igat vaktsineerimist peab kooliõde küsima lapsevanemalt kirjaliku nõusoleku ka siis, kui kord kooli tulles on see juba antud. Vanema nõusolek aitab välistada võimalikke vastunäidustusi, Niisiis küsitakse seda lapse tervise huvides. Kui laps on jõudnud vanusegruppi alljärgnevateks immuniseerimisteks saab lapsevanem Stuudiumi kaudu vastava teatise, selle digiallkirjastada ning saata kooliõe e-posti aadressile.:
Elektroonilised nõusoleku vormid on leitavad:
Kui olete kindel, et ei soovi oma lapse vaktsineerimist riikliku vaktsineerimiskava alusel ning olete selle oma perearstiga läbi arutanud, siis on Teil võimalus digiallkirjastada Vaktsineerimisest keeldumise
avaldus ning saata kooliõe e-maili aadressile. Keeldumisest on võimalik igal ajal loobuda.
Koolitervishoidu Põltsamaa valla koolides korraldab OÜ TNP Konsultatsioonid, tegevusluba nr L05113.
Laste hambaravi
Kooliõed teevad hambaarstidega koostööd laste ennetavate läbivaatustele suunamiseks 7.-, 9.- ja 12-aastaselt.
Haigekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Pärast lapse 19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.
Lapsevanemal on õigus valida oma lapsele hambaarsti. Kontrollida aga alati üle, et valitud hambaarstil oleks leping haigekassaga. Haigekassa lepingupartnerid on kirjas haigekassa kodulehel. Kui leping puudub, peab lapsevanem teenuse eest ise tasuma täies mahus ning seda raha haigekassalt tagasi ei saa. Haigekassa tasub vaid nende teenuste eest, mis on kirjas Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.
Hambahaigusi ennetavatele vastuvõttudele soovitamise (suunamise) kohustus on pereõdedel ja kooliõdedel – see on reguleeritud nii perearsti tööjuhendis kui ka kooliõe tööd reguleerivas määruses.
Meeles peab pidama, et ka ülalnimetatud juhtudel peab teenuseosutajal olema haigekassaga leping, et viimane tasuks ravi eest. Sama kehtib ka teenuste kohta: kui see on mainitud tervishoiuteenuste loetelus, siis haigekassa maksab.
Pikemalt saab lugeda: siit
ÜLDKONTAKT
Tartu mnt 1, Puurmani, 49014 Jõgeva maakond
kool@puurmani.edu.ee
Tel: +372 773 7136