Puurmani Mõisakoolis kogunesid Eesti mõisakoolide laululapsed 12. veebruar margus

Puurmani Mõisakoolis kogunesid Eesti mõisakoolide laululapsed.

Puurmani Mõisakoolis leidis 12.02.2020 aset VI Eesti mõisakoolide õpilaste laulupäev. "Osaleme oma õpilastega juba mitmendat korda nii toredal sündmusel," lausus Kosejõe Kooli muusikaõpetaja Kahro Kivilo. Laulupäeva muudab veidi teistsugusemaks võistluse puudumine ansamblite ja õpilaste vahel. "See, et saame lihtsalt laulda ja sellest rõõmu tunda, võtab maha üsna palju esinemispinget," ütles Aruküla Vaba Waldorfkooli õpetaja Maia-Reta Trampärk. "Seepärast otsustasime veel peaaegu viimasel hetkel, et osaleme," lisas ta.

Kokku osales laulupäeval lisaks Puurmani Mõisakooli ja Puurmani Muusikastuudio lauljatele veel 10 kooli üle Eesti. Kõige kaugemad tulijad olid Hiiumaalt Suuremõisa Lasteaed-Põhikoolist. Noori lauljaid oli kokku ligi 140. Sündmuse peakorraldaja on Puurmani Mõisakooli huvijuht Raina Rumvolt.