Puurmani kool tähistas juubelit 12. detsember margus

Puurmani Mõisakool tähistas 07.-08. detsembril 2018 kooli 95. aastapäeva. Pidustused olid jagatud kahele päevale. 07.12.18 leidis aset kooli konverents. Ettekandeid pidasid Pille Epner (Kool - mõisa uus elu), Eha Jakobson (Alice Kuperjanov jäi lõpuni endaks), kooli vilistlane ja endine õpetaja Ell Maanso (Kuidas tekkis Puurmani kool), kooli endine direktor Toomas Annuk (Meenutusi ajast, mil tunneli lõpus valgus veel ei paistnud) ja kooli vilistlane Hille Voolaid (Suundumused Eesti hariduspoliitikas). Konverents lõppes tänukirjade ja juubeli õnnitlustega. "Konverents oli väga huvitav ja sisukas," sõnas Põltsamaa vallavanem ja kooli vilistlane Margus Möldri.

Juubeli teisel päeval toimus pidulik aktus. Traditsiooniliselt peeti kõnesid, õnnitleti, anti tänukirju, kuulati õpilaste ja vilistlaste esitatud muusikat. "Tagasiside aktusele oli väga hea," sõnas kooli direktor Margus Kask. "Vilistlaste hinnangul oli aktus ladus ja paraja pikkusega, kõned ei tüüdanud ja lapsed esitasid head muusikat," lisas direktor. Aktusele järgnes meeleolukas peoõhtu, mille sisustasid krahv ja krahvinna, Gerli Padar & The Moon, diskorina kooli vilistlane Villu Päärt ning kahe tantsulise vahepalaga kooli õpilased. Direktori sõnutsi läks juubelipidu igati korda ning kollektiiviga tehti kokkuvõtteid ja arutleti juba 100. aastapäeva sündmuse korraldamise ettepanekuid. "Leidsime, et järgmise juubeli puhul peaks näiteks kaaluma selle tähistamist õppeaasta lõpus soojal ajal," sõnas õppealajuhataja Teele Treiberg. "Paljud vilistlased osaleksid meelsamini üritusel valgel ajal ja ka pidu saaks pidada pikemalt," lisas ta.

Juubeli tähistamisest võttis sel korral kokku osa veidi alla 300 inimese. Aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele!