Õpilased kauplesid jõululaadal 13. detsember margus

Õpilased kauplesid jõululaadal.

Puurmani Mõisakoolis leidis 13.12.2019 aset jõululaat. Laadal kauplesid omavalmistatud toodetega kooli õpilased ja kohalikud käsitöö harrastajad. "Nii maitsvaid pulgavahukomme mujalt ei leia," lausus omavalmistatud tooteid pakkunud õpilane Märt Kuiv. Laadal müüdi maiustusi, saiakesi, mett, käsitöötooteid. "Siit võib osta väga kauni riidest poekoti," sõnas Imbi Sinimets, kes on Puurmanis tuntud käsitöö edendaja. Õpetaja Maia Võsu sõnutsi peab ta alati sularaha varuma, kui koolis laat toimub. "Pean meeles pidama, et annan ka oma lapsele ostlemise õppimiseks sularaha kaasa," lisas ta.

Laadal oli müüjate käsutuses neliteist lauda kooli saalis. Ostjaid ja müüjaid oli nii koolist kui alevikust. Jõululaat on Puurmani Mõisakoolis juba aastaid toimunud traditsiooniline sündmus, mis toetab õpilastes ettevõtlikkus- ja suhtluspädevust. Jõululaata korraldab kooli huvijuht Raina Rumvolt.