Laternamatk kutsus seiklema 26. november margus

Laternamatk kutsus seiklema.

Puurmani Mõisakooli õpilased viisid läbi õhtuse laternamatka. Matkalised olid varustatud laternate, pealampide, helkurite ja taskulampidega. "Mulle meeldis väga just see, et me läksime pimedas," ütles 3. klassi õpilane Lauri. "Ja väga meeldis ka lõkke peal vahukommide küpsetamine," lisas ta.

Matka alustati koolimaja eest ja liiguti Laasme teelt ringiga teisele poole Puurmani alevikku. Matkarada oli ettevalmistatud põõsaste külge riputatud helkuritega. Rada viis metsa ja lõppes lõkkepaigaga. Seal said matkajad küpsetada kaasavõetud vorsti ja vahukommi ning värskest taignast toki otsas lõkke peal saia. Matkal osales kokku 41 koolipere liiget (õpilasi, õpetajaid ja lapsevanemaid). Matkaga õpiti ilmale vastavalt riietumist, pimeda ajal liikumist ning helkuri kasutamise tähtsust. Matk toimus 22.11.19 .

Puurmani Mõisakool kuulub Liikuma Kutsuvate Koolide võrgustikku ja propageerib tegevustega liikuvat eluviisi.