Eesti Vabariigi aastapäeva tähistati vastuvõtuga 25. veebruar margus

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistati Puurmani Mõisakoolis presidendi vastuvõtu ja aktusega. Presidendipaarina astusid üles 9. kl õpilased Eleanora Aunap ja Jaanis Pavlov. Kooliperele olid edastatud personaalsed kutsed, mille esitamisel heeroldile liikus kutsutu kätlemisele. Toimus ka kontsert ning peeti pidupäevakõnesid. "Eesti pole lihtsalt koht, ta on meie kõigi kodu, mida me alles ehitame," lausus oma kõnes Eleanora Aunap. Vallavanem Margus Möldri juhtis oma kõnes tähelepanu tervisele ja soovis, et koolipere muutuks tervisekäitumises teadlikumaks.

Ühtlasi kuulutati välja ka Puurmani Mõisakooli hea eekuju tiitli laureaadid. Nendeks osutusid Gerret Miko Möldri, Anti Kikkas ja Eleanora Aunap. Hea eeskuju konkursiga tuuakse esile õpilasi, kes on silma paistnud heade saavutustega ja huvitavate tegemistega. Nii on näiteks Gerret Miko väga põhjalik ja tasakaalukas, Anti tegeleb robootika ja kitarrimänguga, Eleanora väga heal tasemel ratsutamisega.

Vastuvõtule järgnes pidulik bankett.

Vabariigi aastapäeva puhuks korraldatud pidulikku vastuvõttu korraldatakse koolis juba aastaid. Selle eesmärgiks on õpetada õpilastele etiketi tundmist ja kinnistada Eesti Vabariigi aastapäeva väärikat tähistamist. Samuti on oluline isamaalisuse kasvatamine.